CSS & Co Legal Services
CSS & Co Legal Services
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 55 05
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 81 75

İngiltere Vizesi Başvuruları Reddedildiğinde İtiraz Başvurusu Yapmak

İngiltere vizesi başvurusu reddedildiği takdirde bazı vize türlerinin başvuruları için vize reddine karşı itiraz hakkı bulunmaktadır.

itiraz başvuru

İngiltere vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin bu redde karşı itiraz hakkı bulunabilmektedir. Vize reddi alan başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda vize başvurusunun reddine itiraz edip edemeyeceği bildirilecektir. Eğer kişinin başvurduğu vize türü için bir itiraz hakkı tanınmış ise vize başvurusunun reddinin tekrar incelenmesini ret mektubunda belirtilen süre içerisinde talep edebilecektir.

Vize reddi alan kişilere tanınabilen itiraz hakkı; itiraz davası (appeal), idari itiraz (administrative review) ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme (re-consideration) olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

İtiraz davası (appeal), tam kapsamlı itiraz hakkı olup İngiltere Göçmenlik Mahkemesine dava açarak kullanılabilen bir itiraz hakkıdır. Kişinin ret mektubunda böyle bir hakkının olup olmadığı ve bu hakkı ne kadar süre içerisinde kullanabileceğine ilişkin detaylar yer alacaktır. Bu hakkı kullanabilmek için CSS Legal danışman ve uzmanlarıyla iletişime geçilmesi prosedürlere en uygun şekilde başvuru yapabilmek ve olumsuz sonucu olumluya çevirme ihtimalini arttırabilmek için oldukça yararlı olacaktır.

İdari itiraz (administrative review), başvuruyu değerlendiren vize memurunun hatalarına karşı doğrudan idareye yapılabilen bir itiraz türüdür. Bu itiraz türünde başvurunun reddinin tekrar incelenmesi, İngiltere dışından yapılan başvurularda İngiltere Konsolosluğuna, İngiltere içinden yapılan başvurularda ise İçişleri Bakanlığına (Home Office) başvurarak istenebilir.

İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration) ise İngiltere dışından yapılan başvurularda İngiltere Konsolosluğunun, İngiltere’den yapılan başvurularda da İngiltere İç İşleri Bakanlığının (Home Office) kararlarının tekrar incelenerek karara bağlanması talebinin yapılabildiği itiraz kapsamlı bir başvurudur. Bu başvuru, idari itiraz ya da itiraz davası gibi bir itiraz hakkı olmayıp başvuru sahibinin vize reddi alması sonrasında yeni/ek belgelerle itiraz kapsamlı yeni bir vize başvurusu yapmasını sağlamaktadır. Bu başvuru, itiraz kapsamlı başvurunun yenilenmesi ve yeniden değerlendirilmesi talebidir. Bu başvuruyu gerçekleştirmek üzere CSS Legal’in uzman danışmanları ile iletişime geçilmesi yeniden vize reddi almamak adına yararlı olacaktır.

İtiraz davası (appeal), idari itiraz (administrative review), yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusunu gönderilen ret mektubundaki süreler içerisinde kullanacak olan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltebilecekleri bir başvuru yapabilirler.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları ve vize reddine itiraz başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltmek için oldukça yarar sağlayacaktır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız, İngiltere Göçmenlik Hukuku alanında uzmanlaşmış kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm  vize ve göçmenlik başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan hususlarda başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü için yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti vermektedir. 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.


  • "İngiltere’ye Gitmeden Önce Uyulacak Prosedürler / İngiltere Vizesi Başvuruları Reddedildiğinde İtiraz Başvurusu Yapmak" sayfası 1192 defa okundu