CSS & Co Legal Services
CSS & Co Legal Services
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 55 05
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 81 75

İngiltere Öğrenci Vizesi (Genel Bilgiler)

Güncelleme Tarihi: 2017-03-16

İngiltere Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere vizesi türüdür ve kendi içinde de çeşitli türlere ayrılır.

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdır. Alınacak olan eğitimin niteliği ve süresi baz alınarak öğrenci vizesi türleri çeşitli alt türlere ayrılmaktadır. Bu alt türler şunlardır;

  • İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: Birleşik Krallık’ta en fazla 6 aya kadar olan İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi bir eğitime katılabilmek üzere başvurulabilen ziyaret kapsamlı bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sayfamızı inceleyebilir veya uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
  • İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: İngiltere’de bir dil okulunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. Detaylı bilgi için İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sayfamızı inceleyebilir veya uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
  • Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi: İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görecek olan 4 ile 17 yaş aralığında bulunan çocukların başvuru yapabildiği vize türüdür. Detaylı bilgi için Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi sayfamızı inceleyebilir veya uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.
  •  Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi: Birleşik Krallık’ta 6 ay ve daha uzun sürelerle lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru yapabildiği vize türüdür. Detaylı bilgi için Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sayfamızı inceleyebilir veya uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim görmek üzere İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak kişilerin yukarıda sayıldığı üzere İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak 4 seçeneği bulunmaktadır. Gidiş amacı ve taşınan şartlara göre hangi vize türüne başvuru yapacağını belirleyemeyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçerek doğru vize türüne başvuru yapılmasını sağlayabilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.


Eklenme Tarihi: 2017-01-06
  • "İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu / İngiltere Öğrenci Vizesi (Genel Bilgiler)" sayfası 2285 defa okundu